Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Skuteczne sposoby na pchły u kota

img-responsive

Szukając skutecznych sposobów na pchły u kota wiele osób próbuje sięgać po domowe sposoby. Jednak nie zawsze są one trafione. Jak sobie radzić z pchłami?

Pchły są pasożytami, które zamieszkują na skórze zwierzęcia, bardzo dotkliwie kąsając. Ukąszenia pcheł są bardzo nieprzyjemne dla zwierzęcia. Dyskomfort, ból, a także długotrwałe swędzenie to coś, co odczuwa kąsane zwierzę. Nic więc dziwnego, że przez długi czas drapie się, próbuje gryźć sierść i skórę, gdzie czuje ból, a przy tym staje się bardzo drażliwym zwierzęciem. Co więcej, pchły potrafią przechodzić ze zwierząt na ludzi. W efekcie domownicy również bywają dotkliwie pokąsani przez te niewielkie owady, odczuwają ból, świąd i dyskomfort.

Najlepsze sposoby na pchły u kota

Nic dziwnego, że właściciele tych czworonogów poszukują dobrych i sprawdzonych sposobów na walkę z pchłami. Jeśli więc zauważamy, że kot zaczyna się często drapać, długotrwale gryzie sierść, a przy tym jest bardziej rozdrażniony, warto sprawdzić czy w jego sierści nie zamieszkały pchły. Możemy szukać tych pasożytów np. poprzez przeczesywanie sierści zwierzęcia palcami lub grzebieniem. Jeśli znajdziemy choć jedną pchłę, niezwłocznie podejmijmy działania. Jakie? Przede wszystkim warto skonsultować się z weterynarzem. Lekarz wypisze właściwe środki do walki z pchłami, które w mig pomogą pozbyć się tych niechcianych gości. Dodatkowo, warto nieco dokładniej wysprzątać mieszkanie, aby pozbyć się ewentualnych owadów, które z sierści kota zaczęły poszukiwać w innych miejscach równie dobrej kryjówki.

Środki dostępne w sklepach zoologicznych

Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy udać się do weterynarza z naszym pupilem, możemy wykorzystać sposoby na pchły u kota prosto ze sklepu zoologicznego. Płyny na sierść, zasypki i wiele innych produktów to świetny sposób, aby nasz kot był wolny od tych nieprzyjemnych intruzów. Pamiętajmy jednak, aby sięgać wyłącznie po środki na pchły, które dedykowane są kotom. Zdarza się, że preparaty dla psów zawierają składnik, który może być szkodliwy dla kotów. Z tego względu powinniśmy się upewnić, czy dany preparat nadaje się dla naszego pupila. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości – zapytajmy sprzedawcę. Osoba sprzedająca w sklepie zoologicznym powinna być na tyle kompetentna, aby wiedzieć, który z oferowanych preparatów sprawdzi się u kota.

Pamiętajmy, że pchły to jedne z najpopularniejszych pasożytów, jakie odwiedzają skórę naszego zwierzęcia. Nie są powodem do wstydu, ale do podjęcia jak najszybszych kroków, aby je zwalczyć.

skuteczne-sposoby-na-pchly-u-kota

ABOUT THE AUTHOR