Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Rasy niebezpiecznych psów

img-responsive

Bardzo dużo osób w ostatnim czasie decyduje się na przyjęcie psa do swojego mieszkania lub też domu. Choć psy są naprawdę wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, nie powinniśmy zapominać o tym, że nie nadają się do każdego gospodarstwa domowego. W szczególności jeżeli mamy małe dzieci powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest aby dobrać odpowiednią rasę psa. Niestety nie wszystkie odmiany lubią maluchy, a musimy także zwrócić uwagę na fakt, że mogą być niebezpieczne. Zatem jakie są rasy niebezpiecznych psów?

Pies nie jest przyjacielem każdego

Coraz częściej ludzie chcą mieć w swoich domach zwierzęta. Nic w tym dziwnego, ponieważ opiekując się nimi, na pewno mogą obdarzyć nas taką samą, a czasem nawet i większą miłością. Dlatego ludzie coraz chętniej decydują się na posiadanie pupili we własnym domu. Jednak decydując się na zwierzę, powinniśmy pamiętać w szczególności o tym, że bardzo ważne jest w jaki sposób nasze dzieci zareagują na takiego zwierzaka oraz czy przykładowo wybrany przez nas pies będzie się z nimi dobrze dogadywał. Może to być prawdziwy kłopot w przypadku najmłodszych, ponieważ niestety nie wszystkie rasy są stworzone do tego, aby przebywać z dziećmi. Wiele z nich oczywiście nie zrobi dziecku krzywdy i jeszcze będzie się nim opiekować, jednak nie możemy zapominać także o niebezpiecznych rasach, które zostały stworzone głównie po to, aby zabijać. Choć brzmi to bardzo brutalnie, taka jest po prostu ich natura i nie są to w żadnym wypadku zwierzęta opiekuńcze. Na pewno te gatunki w ostatnim czasie ewoluowały i jeżeli zdecydujemy się na tą rasę, nie będzie chciała nas zagryźć. Jednak nie oznacza to wcale, że dojdzie do porozumienia z najmłodszymi. Zatem jakie są rasy niebezpiecznych psów? Na co powinniśmy zwrócić uwagę biorąc psa do domu?

Najbardziej popularne rasy niebezpiecznych psów

Z pewnością jeżeli w naszym domu mieszkają z nami dziećmi, nie jest polecane abyśmy brali do siebie amerykańskiego pit bull terriera. Jest to rasa uznana za jedną z najbardziej niebezpiecznych i bardzo ważne jest, aby w przypadku takich psów przeszły one odpowiednie szkolenie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że coś z ich strony nam grozi. Kolejną niebezpieczną rasą jest między innymi buldog amerykański czy też dog argentyński, jak również pies kanaryjski. W mediach swego czasu było bardzo głośno również o pogryzieniu przez rottweilery. Warto pamiętać, że nie są to oczywiście psy, które podczas pierwszego spotkania chcą nas zabić. Jednak ich agresja oraz temperament może być niebezpieczny w szczególności, jeżeli mieszkają z nami dzieci, które nie mają zbyt dużo siły, aby poradzić sobie z takim psem.

 

rasy-niebezpiecznych-psow

ABOUT THE AUTHOR