Wybierz najlepszą szczotkę dla psa!
Psy, nawet te kanapowe, które nie prowadzą zbyt aktywnego życia, biegają, skaczą, wylegują się w trawie i bawią się z nami, czy innymi zwierzętami. Jest to wspaniałe, jednak z drugiej strony kołtuny, skręcona sierść, czy trawa, która się w nią wczepi wymaga późniejszego wyczesania.
Kwestia tylko w tym, że żeby wyczesać dobrze psa, aby wyglądał pięknie, a jego sierść jak najdłużej pozostała zdrowa, potrzebna jest odpowiednia szczotka.
Jaka szczotka dla psa będzie najlepsza?
Aby szczotka dobrze spełniała swoją rolę i faktycznie pomogła nam zadbać o sierść naszego pupila musi być dobrze dobrana do jego włosa.
W sklepach zoologicznych najczęściej znajdziemy dziesiątki o ile nie setki różnych szczotek. Każda przeznaczona jest do innego włosa, innego psa.
Najłatwiej i najlepiej wyboru dokonać na podstawie właśnie sierści i rodzaju włosa, który ją buduje. Psy o długiej sierści, bardzo gęstej i z większą skłonnością do kołtunienia się powinny mieć szczotki druciane i zakrzywionych ząbkach.
Psy z krótką sierścią z gęstym podszerstkiem potrzebują natomiast szczotki z twardym włosiem lub krótkich zębach.
Przy czym ostrzegamy – jedna szczotka to może być za mało. Głaszcząc psa zauważasz na pewno, że na głowie, czy szyi ma inną sierść niż na grzbiecie, czy brzuchu. Różnica może nie być ogromna, ale jednak jest i tak też powinno być ze szczotkami. Poza tym w delikatniejszych miejscach jak właśnie włosa, za uszami, czy na szyi szczotka zawsze powinna być delikatniejsza.
Co najmniej dwie szczotki powinny mieć również psy, które stosunkowo często strzyżemy, nawet jeśli tylko na łapach czy grzbiecie. Krótkie włosy wymagają bowiem innego czesania niż długie, nawet jeśli sama struktura włosa jest nadal ta sama.
Rodzaje szczotek
Powiedzieliśmy ogólnie jakie szczotki są najlepsze do jakiego futra, ale teraz to rozszerzymy o spis dokładnych rodzai szczotek.
Na pierwszy ogień uniwersalna szczotka z naturalnego włosia . Mają one oczywiście wersje większe, mniejsze, o dłuższym, czy krótszym włosiu. Dobieramy je indywidualnie do długości sierści naszego pupila. Włosie ma dotykać do skóry.
Idealne dla długich, jedwabistych sierści
Warto również zainteresować się szczotkami włosiano-plastikowymi które dodatkowo masują psa. Dzięki temu nawet największy przeciwnik czesania polubi to.
Szczotki włosiano-miedziane idealnie nadają się do gładkiej, przylegającej sierści jak u dogów niemieckich. Łatwo pozbywa się martwego włosia pozostawiając lśniącą i gładką sierść.
Szczotki druciane sprawdza się przy długiej sierści. Każda szpilka powinna być zabezpieczona, dzięki czemu nie kłuje ona psa, a rozczesuje sierść bez jej elektryzacji.
Jaka szczotka dla psa będzie idealna w przypadku twojego pupila?
Najnowsze komentarze