|  | 

Zwierzęta

Urządzamy kącik pupila. Jak znaleźć najlepsze legowisko dla kota?

img-responsive

Chcesz zapewnić swojemu pupilowi zdrowe i szczęśliwe życie? Zadbaj o każdy jego aspekt. Tak samo ważne jest dostarczanie odpowiednich wartości odżywczych w pożywieniu, zapewnienie rozrywki w ciągu dnia i jakościowy sen. Zwierzak wyspany jest szczęśliwy, ma więcej energii i na pewno odwdzięczy ci się ogromną miłością. Chętniej też będzie się bawił.

Jak wybrać idealne legowisko dla kota? Pamiętaj, że te zwierzaki są bardzo wymagające, nawet jeśli ich zachowanie zdaje się czasem temu przeczyć.

Wszystko, co ważne w kocim życiu

Pewnie nie lubisz się nudzić, prawda? Zwierzęta też nie. Dlatego zadbaj o odpowiednią organizację życia twojego pupila. Jeśli będzie on miał własny kąt, w którym czuje się bezpiecznie, to oszczędzisz mu stresu podczas wizyty gości. To ważne dla dobrego samopoczucia kota. Doskonałe miejsce dla kota musi być praktyczne i wygodne. Niezbędnymi elementami w nim są drapak, budka do zabawy i posłanie. Poniżej przeczytasz, jak znaleźć idealne posłanie dla zwierząt domowych.

Jak znaleźć miejsce do spania dla kota?

Właściciele kotów często zwracają uwagę, że ich futrzaki potrafią zasnąć niemal wszędzie i przyjmują przy tym przeróżne pozycje. Jest to spowodowane umiejętnością szybkiego przechodzenia między różnymi fazami snu i giętkością kręgosłupa. Jednak kot dobrze wie, gdzie jest mu wygodnie i potrafi długo zmieniać pozycje, zanim zaśnie głębszym snem.

Trzeba też pamiętać, że koty budzą się, słysząc głosy i wyczuwając szybkie ruchy. Ich miejsce odpoczynku powinno znajdować się w spokojniejszej części domu. Jednocześnie dobrze, żeby ułatwiało obserwację otoczenia. Kocie legowisko ustawiajmy w pobliżu kaloryfera lub innych cieplejszych miejsc w naszym domu.

Wybór kocich legowisk

Zanim zaczniemy zastanawiać się, gdzie kotu będzie wygodnie, musimy wybrać odpowiednie legowisko. Nie ma jednego, doskonałego modelu. Musisz pamiętać o potrzebach twojego pupila i przeanalizować jego tryb życia. Wiele kotów lubi spać w pudełkach i chować się przed światem. Futrzak, który w takich warunkach czuje się najlepiej, chętnie wejdzie do legowiska zamykanego. Spanie w tunelu to też dobra zabawa.

Tego rodzaju posłanie nie będzie jednak dobre dla każdego kociaka. Niektóre obawiają się zamknięcia, nie chcą wchodzić w ciasne przestrzenie. Dla takiego kota legowiska muszą być otwarte. Tu też mamy do wyboru 2 typy: płaskie maty i legowiska koszykowe. Te drugie są doskonałe dla kotów często zmieniających pozycję. Nie spadną na podłogę przy przekręcaniu się, a zatem sen nie zostanie zakłócony. Pamiętaj też o różnych rozmiarach – lepiej wybrać większe legowisko.

Legowiska z różnych materiałów

Wbrew przekonaniu, że koty zasną w każdych warunkach, dla tego zwierzaka wygodne legowiska są bardzo ważne. Futrzaki lubią miękkie posłania, delikatne dla ich skóry i dopasowujące się do kształtu ciała. Są różne rodzaje legowisk, podzielone na użyty materiał i sposób wykonania. Wyróżniamy legowiska dla kotów:

  • z miękkiego pluszu,
  • bawełny,
  • szyte z kawałka materiału,
  • plecione.

Twój pupil pokocha swoje nowe łóżko i przestanie wskakiwać na twoje, jeśli będzie mu wygodnie. Wybór przyjaznych materiałów i idealne miejsce zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kotów.

Kocie legowiska w twoim domu

Wygląd legowiska dla kotów nie ma znaczenia. To cecha ciesząca oko właściciela. Wybierz https://dlakociarzy.pl/k/wszystko-dla-kota/legowiska-dla-kota/, aby zapewnić komfort kotu i znaleźć stylowe legowisko pasujące do wystroju domu.

Szeroki wybór legowisk to oferta w różnych kształtach i kolorach. To idealne rozwiązanie dla kotów i właścicieli.

urzadzamy-kacik-pupila-jak-znalezc-najlepsze-legowisko-dla-kota

ABOUT THE AUTHOR