|  | 

Zwierzęta

Najładniejsze małe psy – naszym zdaniem

img-responsive

Małe psy są urocze i przepiękne. Każdy kto widział maltańczyka, czy pudla miniaturowego może potwierdzić, że wyglądają one po prostu rozkosznie. Jednak jakie są te najładniejsze małe psy?

Najładniejsze małe psy

Yorkshire Terrier
Yorki nie dość, że są jednymi z najpopularniejszych małych psów, to są jeszcze do tego po prostu piękne! Mają jedwabiste włosy, które możemy ciekawie upiąć, rozbrajające spojrzenie i wesołe usposobienie.
Jednak nie można zapominać o tym, że to mali łowcy, o silnym temperamencie. Którzy na szczęście lubi pieszczoty, czesanie i przytulanie w przerwach od biegania i zabawy.

Pudel miniaturowy
Pudle to psy, które od lat są królami na różnych wystawach. Kędzierzawe pieski o niezwykle eleganckim wyglądzie i dostojnym zachowaniu, uwielbiają spędzać czas z właścicielami. Bieganie, pływanie, czy pieszczoty – nie ma znaczenia. Byle tylko pamiętać o traktowaniu ich odpowiednie, tak jak przystoi traktować jednego z najpiękniejszych i najinteligentniejszych psów na świecie.

Shih tzu
Król kanapy – idealny pies do towarzystwa. Czuły, ufny i przywiązany do właściciela, ale jednocześnie dość niezależny. Potrafi usiąść sobie w ulubionym miejscu i spokojnie obserwować życie rodziny – niemalże jak kot.
Jednak nie ma co – ten przepiękny pies z długimi białymi włosami uwielbia dobrą zabawę i spacery z właścicielem.

Chihuahua
Najmniejsza rasa psa na świecie. Niektóre są tak małe, że mogą wejść do filiżanki. Choć jest taki malutki to twardo stąpa po ziemi jako prawdziwy wulkan energii. Jeśli szukasz pięknego psa – zwłaszcza odmiana długowłosa, gdzie z uszu pieska spływa kaskada sierści , który odda ci całe serce to właśnie chihuahua.
Jest to lojalny piesek do towarzystwa, który nigdy się od ciebie nie oddali.

Szpic miniaturowy Pomeranian
To niezwykłe pieski, których pyszczek wygląda tak jakby cały czas się uśmiechały. Ponadto nie da się zapomnieć, że wyglądają jak pluszowe lwy, przez strukturę i brązowo-pomarańczowy kolor sierści.
Lojalny wobec bliskich, potrafi jednak pokazać stronę niezwykłego uparciucha. Jest pełen energii, uwielbia zabawy w towarzystwie właściciela. Ma również silną osobowość, więc nie zdziw się, kiedy podporządkuje sobie inne zwierzęta w domu. Nawet te dużo większe.

Maltańczyk
Mały piesek, którego nie mogło zabraknąć na liście najładniejszych małych psów. Piękne, białe włosy, nie wywołujące alergii. Urocze, duże czarne oczy i nosek. Dodatkowo przyjazny charakter, wesołość i pełnia energii. Jeśli chcesz pięknego psa, który zawsze doda ci radości i okaże niezwykłą miłość, to maltańczyk jest dla ciebie.

Cavalier king charles spaniel
Jeśli w nazwie tego psa już jest król to nie ma co się dziwić, że jest to jeden z – o ile nie najpiękniejszy – mały pies. Piękna, długa sierść w kilku odmianach kolorystycznych. Uszy i pyszczek, które razem tworzą niezwykle uroczy widok.
I jeszcze ich łagodne usposobienie. To czułe i lojalne psy do towarzystwa, niezwykle łatwe w szkoleniu. Są bowiem wpatrzone w swojego opiekuna jak obrazek i obdarzają go bezwarunkową miłością.

 

najladniejsze-male-psy-naszym-zdaniem

ABOUT THE AUTHOR