|  | 

Zwierzęta

Dobry przyjaciel na lata? Wybierz bernardyna

img-responsive

Bernardyn – dobry przyjaciel

Bernardyn to pies dużej rasy, który może stać się dobrym przyjacielem. Psy tej rasy są masywne i wysokie. Dorosły pies może mierzyć nawet 75 centymetrów. Waga także jest imponująca i może wynosić od 68 do nawet 91 kilogramów. Bernardyn ile żyje? Jaki ma charakter? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Bernardyn – najważniejsze informacje o rasie

Warto pamiętać o tym, że psy tej rasy wymagają częstego czesania. Musi się ono odbywać raz w tygodniu. Bernardyny są zwykle ciche. Psy tej rasy osiągają imponujące rozmiary i są masywne, ale to tak naprawdę bardzo przyjazne stworzenia. Lubią pieszczoty, spędzanie czasu z opiekunem, są wierne i lojalne. Psy tej rasy są narażone na różne choroby. U bernardynów problemem są często choroby kości oraz dysplazja stawów biodrowych.
Psy rasy bernardyn potrzebują określonej dawki ruchu. Każdego dnia powinny ruszać się przez około godzinę. Należy przyzwyczajać je do aktywności jak najwcześniej, aby nie dochodziło do przeciążeń. W opiece nad bernardynem bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Te duże i masywne psy potrzebują zaspokojenia niemałego apetytu. Dzięki zadbaniu o minerały, witaminy i ważne składniki odżywcze w diecie, pies będzie w dobrej formie, a jego sierść będzie lśniąca i zdrowa. Bernardyny można określić jako psy dbające o czystość. Warto jednak pamiętać, że mają tendencję do ślinienia się co może być problemem dla niektórych osób. Są to jednak psy bardzo pogodne i przyjacielskie, co sprawia, że ludzie chętnie je wybierają.
Bernardyn ile żyje? Odpowiedź na to pytanie na pewno jest dla Ciebie ważna, jeśli zastanawiasz się nad przyjęciem pod opiekę pieska tej rasy. Długość życia bernardyna wynosi od ośmiu do dziesięciu lat. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo dożycia sędziwego wieku psa, należy dbać o jego dietę oraz warunki w których przebywa. To sprawi, że Twój ukochany pupil pozostanie z Tobą na dłużej.

Podsumowanie

Bernardyn to rasa, która jest rozpoznawana. Pieski tej rasy są masywne i duże, ale także bardzo przyjacielskie i spokojne. Bernardyn może być wspaniałym przyjacielem, warto jednak wiedzieć jak o niego zadbać. Odpowiednia dieta i dawka ruchu, a także opieka weterynaryjna są ważne. Prawidłowe warunki mogą sprawić, że pies przeżyje nawet dziesięć lat. Bernardyny są bardzo przyjacielskie. Jeśli pragniesz mieć przy sobie oddanego zwierzaka, ta rasa sprawdzi się idealnie

 

dobry-przyjaciel-na-lata-wybierz-bernardyna

ABOUT THE AUTHOR