Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Jak nauczyć szczeniaka sikać na dworze?

img-responsive

Mały piesek w domu to z pewnością bardzo duża frajda, jednak nie powinniśmy zapominać także o tym, że jest to obowiązek. W szczególności bardzo ważne jest aby przygotować nasz dom tak, by był w pełni bezpieczny dla naszego malucha. Coraz częściej wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile tak naprawdę niebezpieczeństw może na niego czyhać w naszych progach. Jednak istotne jest także, aby nauczył się załatwiać na dworze. Zatem jak nauczyć szczeniaka sikać na dworze?

Gdy szczeniak przybywa do domu

Ten moment, gdy nasz szczeniak po raz pierwszy przekroczy próg naszego domu zawsze jest fascynujący i zapadnie nam w pamięci przez bardzo długie lata. Jednak gdy już maluch zacznie załatwiać swoje potrzeby wszędzie w naszym domu lub mieszkaniu, nie będzie to zbyt piękna chwila. Oczywiście na początku bardzo wiele osób sumiennie sprząta po piesku, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że wiele badań pokazuje, iż ludzie decydują się nawet oddać szczeniaka tylko dlatego, że nie potrafią nauczyć go czystości. Powinniśmy pamiętać o tym, że wbrew pozorom nie jest to takie trudne i jeżeli mamy takiego malucha w domu, warto zastosować poniższe porady.

Nagradzanie psa bardzo ważne, czyli jak nauczyć szczeniaka sikać na dworze

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne podczas edukacji każdego szczeniaka jest nagradzanie za dobrze wykonaną pracę. Choć brzmi to bardzo nieprawdopodobnie, powinniśmy pamiętać o tym, aby przykładowo gdy nasz szczeniak załatwi się na dworze, zawsze mieć przy sobie drobny smakołyk i podarować mu taką nagrodę. System nagród bardzo pozytywnie wpływa na psychikę psa i tym samym możemy szybko nauczyć go czystości. Jednak musimy także mieć świadomość tego, że nauka może być bardzo mozolna. Specjaliści twierdzą, że najbardziej skuteczna nauka to po prostu chodzenie za psem i pilnowanie go. Gdy widzimy, że pies ma potrzebę, powinniśmy koniecznie wyjść z nim jak najszybciej na dwór lub też czekać, aż po prostu się nie załatwi. Jest to bardzo dobra metoda, jednak taki trening powinien trwać co najmniej dwa tygodnie. Wówczas będzie to odpowiednia ilość dni, podczas których nasz pies wyrobi sobie pewien nawyk i oduczy się załatwiania w domu. Musimy jednak także systematycznie go nagradzać, ponieważ smakołyki dla wielu psów będą wspaniałą motywacją. Zatem jeżeli nie mamy pojęcia, jak nauczyć szczeniaka sikać na dworze, powinniśmy skorzystać z powyższych rad, a na pewno bardzo szybko sobie z tym obowiązkiem poradzimy.

jak-nauczyc-szczeniaka-sikac-na-dworze

ABOUT THE AUTHOR