Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Mokra karma z dużą zawartością mięsa

img-responsive

Odpowiednie żywienie zwierząt to podstawa, jeżeli chcemy aby nasze pupile nie tylko zdrowo wyglądały, ale także prawidłowo się rozwijały. Tak samo jak dzieciom w odpowiednim wieku należy podawać nie tylko pełnowartościowe pokarmy, ale również witaminy i minerały, tak samo powinniśmy dbać o nasze psy. Podawanie im słabej jakości karmy wprost z marketu nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Co powinniśmy w tym przypadku zrobić?

Odpowiednie żywienie psa to podstawa

Na pewno musimy mieć świadomość tego, że właściwe żywienie psa, tak samo jak człowieka, wpływa na ogólne samopoczucie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to co tak naprawdę na co dzień jemy wpływa bardzo na to, jak się czujemy i zachowujemy. Tak samo jest u psów, ponieważ to także jest żywy organizm, który na poszczególnych etapach swojego rozwoju potrzebuje coraz to więcej składników odżywczych w postaci witamin oraz minerałów. Warto więc podawać ich jak najwięcej w dobrze zbilansowanej diecie, stosując wysokiej jakości pokarmy najlepiej ze sklepu zoologicznego lub też od renomowanego sprzedawcy. Jeżeli naszemu psu jeszcze nie do końca wykształciło się całe uzębienie, a już ma bardzo duże zapotrzebowanie na jedzenie, powinniśmy mu przede wszystkim podawać mokrą karmę. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki temu mamy możliwość, aby pies miał dostarczone wszystkie cenne składniki odżywcze. Warto wybierać przede wszystkim mokrą karmę z dużą zawartością mięsa. Dla jakich ras jest to przeznaczone danie oraz czym kierować się podczas jego wyboru?

Mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa – jaka jest najlepsza?

Przede wszystkim decydując się na zakup mokrej karmy, która dodatkowo ma posiadać dużą zawartość mięsa powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, aby nie miała zbyt wielu sztucznych dodatków. Jeżeli przykładowo wybierzemy karmy niskiej jakości może okazać się, że ma ona w swoim składzie wiele niepotrzebnych wypełniaczy oraz substancji takich jak cukier czy też zboże. Może to być na dłuższą metę szkodliwe dla naszego psa i tym samym przyczynia się również do otłuszczenia zwierzęcia, co nie jest zbyt dobre dla jego organizmu w szczególności, jeżeli jeszcze rośnie. Dlatego decydując się na takie produkty, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Jeżeli poszukiwanym produktem w sklepie przez nas jest mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa, warto także kupić odpowiednie porcje. Dla małych psów nie musimy kupować od razu dużych puszek, ponieważ i tak szybko tego nie zjedzą. Na opakowaniu podane jest ile gram karmy przypada na psa o poszczególnej wadze. Na pewno tak wybrana mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa będzie idealna dla naszego pupila.

 

mokra-karma-z-duza-zawartoscia-miesa

ABOUT THE AUTHOR