Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Czy labrador jest dużym psem?

img-responsive

Labradory to jedne z najpopularniejszych psów dla rodzin z dziećmi. Jednak jaka jest dla labrador waga dorosłego psa? Czy wyrośnie duży? Czy pies tej wielkości będzie dobrym wyborem przy dzieciach, bądź w mieszkaniu w bloku?

Nie da się ukryć, że dorosły pies może okazać się sporej wielkości. Zwykle półtoraroczny psiak może ważyć nawet około 30 kilogramów. Jest to jak najbardziej właściwa waga dla psa tej wielkości. Mimo to, psiaki te to wspaniali towarzysze i choć są sporej wielkości to bez trudu poradzą sobie w mieszkaniach w bloku. Choć są dużymi zwierzakami, to nie powinno się przeciążać ich zbyt dużą intensywnością ćwiczeń. Wymagają spacerów i zabaw, ale bez zbytniego przeciążania ich. Dlaczego?

Labrador waga dorosłego psa

Duża waga jest typowa dla dorosłego psa tej rasy. Z uwagi na nią, należy być czujnym i nie przeciążać psa zbyt dużą ilością intensywnych ćwiczeń. Ich waga może predysponować do problemów ze stawami, zwłaszcza biodrowymi. Jednak jesteśmy w stanie o nie zadbać. Wystarczy, że każdego dnia zafundujemy swojego pupilowi kilkunastominutowe spacery. Nie musimy wystrzegać się także dłużej trwających spacerów. Nie należy jednak uprawiać z tymi psami sportów, tymi biegi długodystansowe, frisbee, czy agility. Do tego rodzaju sportów zwierzęta te zupełnie się nie nadają. Traktować je należy bardziej jak małe cielaczki, które są cudowne, kochane, spokojne i lubią niezbyt obciążającą aktywność ruchową.

Jak spędzać czas z psem tej rasy?

Ponieważ labrador waga dorosłego psa jest dość spora, nie możemy liczyć na sporty wyczynowe z psem tej rasy. Najlepiej sprawdzą się spacery, które dostarczą psu również mnóstwo radości, rozrywki i możliwości węszenia. To z kolei wpłynie pozytywnie na psychikę zwierzęcia. Ponadto, labradory uwielbiają bawić się w poszukiwanie ukrytych przedmiotów, zwłaszcza kiedy dołączymy do nich coś smakowitego. Z tego powodu, spędzając czas z pupilem możemy ukryć smakołyki np. w macie węchowej, aby zwierzak musiał je znaleźć. Pamiętajmy także, że psiaki te lubią spędzać czas w wodzie. Możemy zabrać je na psi basen lub do pobliskiego zalewu. Jeśli nasz psiak z ochotą będzie wchodził do wody, możemy pozwolić mu na to. Pamiętajmy, że w wodzie stawy są odciążane. Pływanie sprawi więc psu wiele radości, a dodatkowo pozwoli na ćwiczenia mięśni i ścięgien, bez obciążania stawów i kręgosłupa naszego pupila. To z kolei wpłynie bardzo pozytywnie na naszego przyjaciela, będzie on znacznie zdrowszy i będzie odczuwać komfort.

 

czy-labrador-jest-duzym-psem

ABOUT THE AUTHOR