Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Kilka ważnych kwestii związanych z opieką nad kawią domową

img-responsive

Świnka morska – kilka informacji

Kawia domowa, czyli inaczej świnka morska, to gryzoń, który często staje się domowym pupilem. Dzięki odpowiedniej diecie oraz przyjaznym warunkom, może przeżyć nawet 8 lat. Trzeba pamiętać o tym, że kawie domowe są towarzyskie. Brak spędzania czasu z opiekunem doprowadzi do zdziczenia świnki morskiej. Kawia domowa powinna mieć zapewnioną klatkę wraz z jedzeniem, poidłem na wodę oraz domkiem. Potrzebuje także czasami wyjść poza klatkę, aby móc poznawać otoczenie. Chcesz mieć takiego pupila? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak o niego dbać.

Prawidłowa opieka nad kawią domową

Obcinanie pazurów u świnki morskiej powinno być przeprowadzane regularnie. Jest potrzebne do komfortowego poruszania się gryzonia. Zaniedbanie tej kwestii może doprowadzić do wykręcania paluszków. Obcinanie pazurów u świnki morskiej można wykonać samodzielnie, trzeba jednak robić to ostrożnie, aby nie zrobić krzywdy pupilowi i nie narazić na zbyt duży poziom stresu.
Poza dbaniem o pazury, trzeba również dbać o klatkę. Musi być regularnie czyszczona i dobrze wyposażona. Niezbędna okaże się stabilna miska na pożywienie, powidło na wodę oraz domek, w którym świnka morska będzie mogła przespać się i odpocząć.
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna. Dzięki niej kawia domowa utrzyma kondycję, a sierść będzie w dobrym stanie. W diecie warto zadbać o sianko, specjalne granulaty oraz świeże warzywa i owoce. Należy mieć na uwadze fakt, iż kawie domowe mają wrażliwy żołądek. Jedzenie musi być świeże.

Podsumowanie

Świnka morska może stać się przyjaznym pupilem nawet na kilka lat. Trzeba dbać o komfort i dobrą kondycję gryzonia. Kawia domowa jest towarzyska, lubi kontakt ze swoim opiekunem. Zaniedbanie tej kwestii doprowadza do zdziczenia świnki morskiej, o czym warto pamiętać. Dobrze wyposażona klatka i świeże jedzenie to kolejne ważne kwestie. Kawia domowa ma wrażliwy żołądek, co jest bardzo istotne. Nie należy zapominać również o regularnym skracaniu pazurów świnki morskiej. Dzięki temu będzie mogła poruszać się odpowiednio i w komfortowych warunkach. Podczas zabiegu trzeba zachować spokój i zadbać o ostrożność. Chwila nieuwagi może spowodować, iż dojdzie do uszkodzenia naczynek krwionośnych. Do obcinania pazurków śwince morskiej, należy użyć specjalnego obcinacza. Zadbanie o wszystkie te ważne kwestie sprawi, że świnka morska przeżyje nawet 8 lat

 

kilka-waznych-kwestii-zwiazanych-z-opieka-nad-kawia-domowa

ABOUT THE AUTHOR