Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Mieszanka labradora z pudlem

img-responsive

Labradoodle – Labrador Retriever / Pudel Mix.

Znane z inteligencji, Labradoodle są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Są bardzo łagodne i chętne do zabawy.

Labradoodle pochodzą z Australii z lat 60-tych XX wieku, kiedy to hodowca skrzyżował Labradora Retrievera z Pudlem.

Są bardzo inteligentne, łatwe w szkoleniu, świetnie dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami, chętnie zadowalają swoich właścicieli, są bardzo czyste i uwielbiają pływać.

Wygląd-wise, Labradoodles mają albo z ich ras rodzicielskich kolorów: czarny, czekolada, żółty lub kremowy.

Mieszanka labradora z pudlem jest niezwykle rzadko występującą rasą.

Mimo, że linieją minimalnie lub wcale (jak pudle), wymagają regularnej pielęgnacji (jak labradory).

Labradoodle są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi ze względu na ich przyjazną osobowość, łagodną naturę i wysoki poziom inteligencji.

Labradoodle to nieformalny termin, który odnosi się do potomstwa Labradora Retrievera i Pudla. Nie są one rasą, ale raczej wynikiem hodowli dwóch psów czystej krwi. Krzyżówka tych dwóch psów jest uważany za psa projektanta, który stał się bardzo popularny ze względu na ich hipoalergiczne i mało shedding płaszcze, co czyni je idealnym dla rodzin z alergiami i astmą. Labradoodle jest również znany z tego, że jest bardzo inteligentny i lojalny. Uważa się, że geny Labrador Retrievera są głównie dominujące w Labradoodle, a niektórzy hodowcy twierdzą, że do 75% cech pudla można wyhodować po kilku pokoleniach.

W Australii, Labradoodle mogą być zarejestrowane w Australian National Kennel Council pod warunkiem, że oboje rodzice zarejestrowani jako czystej krwi w każdym uznanym klubie kynologicznym. W Stanach Zjednoczonych, kilka innych organizacji psich zaakceptowało go do rejestracji, jak również. Ponieważ jednak nie jest to pies czystej krwi, nie istnieją żadne uznane standardy rasowe dotyczące wielkości czy wyglądu.

Ta mieszanka labradora z pudlem jest bardzo towarzyska.

Labradoodle są przyjaznymi psami, które uwielbiają spędzać czas z rodziną. Są bardzo towarzyskie i uwielbiają bawić się z dziećmi i innymi psami. Są również stosunkowo inteligentne i łatwe do wyszkolenia. Te cechy sprawiają, że świetnie sprawdzają się jako zwierzęta rodzinne. Ponieważ zostały wyhodowane z dwóch najbardziej popularnych ras w Stanach Zjednoczonych, są one dość powszechne w domach dzisiaj. Uwielbiają aportować i chętnie bawią się z Tobą w psie gry.

Labradoodle są na ogół średniej wielkości, od 18-22 cali (46-56 cm) na ramieniu i ważą między 45-70 funtów (20-32 kg). Ich długość życia wynosi 12-16 lat. Przypominają czystej krwi Labrador Retriever lub Standard Poodle, z kolorami takimi jak czarny, czekoladowy, złoty lub srebrny i szary, bardziej powszechne niż inne. Mieszańce F1 mogą również potencjalnie “zanikać” w miarę starzenia się, kiedy ich sierść staje się bardziej podobna do sierści jednego z rodziców niż drugiego; sierść szczeniaka może zanikać, aby wyglądać jak którykolwiek z rodziców w wieku dojrzałym.

 

mieszanka-labradora-z-pudlem

ABOUT THE AUTHOR