Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Wyprawka dla szczeniaka – przywitaj należycie nowego domownika!

img-responsive

Bądź przygotowany, nie daj się zaskoczyć!

Przywitanie szczenięcia pod naszym dachem to coś, co wymaga odpowiednich przygotowań. Psie dziecko, zupełnie jak ludzkie, potrzebuje różnych rzeczy do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju. Dbając o komfort zarówno swój jako dobrego opiekuna jak i o komfort czworonożnego malucha, powinno wyposażyć się w parę przydatnych akcesoriów. Psi brzdąc nie ma zbyt skomplikowanego grafiku dnia: albo je, albo śpi, albo spaceruje i zajmuje się zabawą. Właśnie dlatego akcesoria powiązane z tymi czynnościami powinny stać się elementami wyprawki dla szczeniąt w każdym odpowiedzialnym domostwie.

Jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla szczeniąt – legowisko

Każdy co do zasady powinien mieć gdzie spać. To samo tyczy się naszych zwierząt. Psie legowisko jest to jeden z podstawowych elementów typowej wyprawki. Spokojny sen umożliwiający zwierzęciu regenerację jest niesamowicie istotny na każdym etapie jego życia zwłaszcza wtedy, gdy jest on jeszcze młodziutki, a jego doba skraca się o 90% przez ilość czasu jaką przeznacza on na sen.

Odpowiedzialny właściciel swoich czworonogów ma do wyboru pełna gamę legowisk, które są stale dostępne na rynku. Posłania ortopedyczne to tak zwany „bajer”, który cieszy się ostatnimi czasy wzrastająca popularnością, sa one wykonane z lepkosprężystej pianki Memory Foam. Miej świadomość, że rodzaj i wielkośc legowiska dla psa będzie uzależniona od jego wieku i rozmiaru.

Karma wraca… do psiej miseczki

W dobrze skompletowanej wyprawce dla szczeniaka koniecznie musi się znaleźć odpowiednio dobrana do jego potrzeb żywieniowych karma, a także miseczka, z której tą karmę będzie mógł spożywać. Ostatnio na topie są miski ceramiczne, nie poleca się za to stosowania misek wykonanych ze stopów metalu, czy plastiku i tworzyw sztucznych wątplwego pochodzenia. Tak naprawdę, pieskowi wystarczą dwie miski – jedna z nich będzie pełniła rolę pojemnika na pożywienie, z drugiej będzie on pił wodę. Nie przesadź na początku z pojemnością tych misek – szczenięta to okropne łakomczuchy!

Dobrze będzie, jeśli miski które wybierzesz będą miały antypoślizgową gumę pod spodem.

W porządnym sklepie zoologicznym z pewnością natrafisz na podwójne i pojedyncze modele misek dla psów. Możesz także zainteresować się nabyciem podkładek pod nie – pozwala to ograniczyć przesuwanie misek po ziemi i redukują czas potrzebny na sprzątanie po posiłkach spożywanych energicznie (lecz mało ostrożnie) przez naszych małych pupili.

wyprawka-dla-szczeniaka-przywitaj-nalezycie-nowego-domownika

ABOUT THE AUTHOR