|  | 

Zwierzęta

Jak karmić labradora?

img-responsive

Labradory są bardzo popularną rasą psów, na które decyduje się coraz więcej osób. Zdecydowanie jest to odmiana bardzo polecana w szczególności dla rodzin z dziećmi, ponieważ są to łagodne zwierzęta i bardzo łatwo można je wytresować. Lubią życie z człowiekiem i na co dzień stają się bardzo wiernymi kompanami. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że czasem posiadanie labradora może stanowić dla nas prawdziwe wyzwanie, w szczególności jeżeli chodzi o jego żywienie. Są to duże psy, jeżeli już dorosną ich zapotrzebowanie na jedzenie jest naprawdę ogromne. Więc jak karmić labradora? O czym w tym przypadku powinniśmy pamiętać, aby nie popełnić jakiś błędów żywieniowych?

Labrador coraz chętniej wybierany

Zdecydowanie posiadanie psa w domu to bardzo duży przywilej. Jeżeli go dobrze wychowamy i pies będzie czuł, że w tej rodzinie jest kochany, może stać się naprawdę naszym wspaniałym przyjacielem. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę wszystko jest w dużej mierze uzależnione od tego, jak takiego psiaka samodzielnie wychowamy oraz ile bodźców mu dostarczymy. Psy do pewnego miesiąca życia poznają otoczenie, tak samo jak ludzie. Dlatego jeżeli nasz pies jako szczeniak będzie tylko i wyłącznie w domu i tym samym nie będziemy mu zapewniać żadnych rozrywek oraz nie będzie poznawał otaczającego go świata, bardzo ciężko będzie w przyszłości mu funkcjonować. Będzie bardzo się bał, a także może nie odnaleźć się w każdej sytuacji. Bardzo ważne jest także żywienie takiego zwierzęcia. Choć jak każde psy, labradory jako szczeniaki są naprawdę malutkie i śliczne, z czasem gdy dorosną, ich zapotrzebowanie na pożywienie będzie znacznie większe. Dlatego już od małego powinniśmy wprowadzić im specjalną dietę, dzięki której będą mogły nie tylko prawidłowo się rozwijać, ale dostarczać również do swojego organizmu wszelkie witaminy i minerały, co na pewno wpłynie pozytywnie na zdrowie psa. Zatem jak karmić labradora?

Jak karmić labradora – kilka sprawdzonych porad

Przede wszystkim musimy pamiętać, że posiłki dla tego psa powinny być pełnowartościowe. Nie możemy przykładowo karmić go tak zwanymi pustymi kaloriami i tym samym oferować między innymi słodycze lub też inne słodkie przekąski, które w efekcie mogą mu tylko zaszkodzić. Bardzo ważnym elementem karmienia labradora jest również fakt, że taki pies nie powinien jeść “ludzkiego” jedzenia. Jeżeli coś zostanie nam z obiadu, raczej nie powinniśmy go tym karmić. Karma dla labradora musi być pełnowartościowa, powinna zawierać dużą ilość białka odzwierzęcego, pies może także zjadać surowe mięso oraz warzywa. Warto kupować wysokiej jakości karmy, ponieważ te produkty, które znajdziemy w marketach w dobrej cenie bardzo często zawierają szkodliwy cukier oraz zboża.

 

jak-karmic-labradora

ABOUT THE AUTHOR