Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Poznaj Goldendoodle – inteligentna i ciekawa rasa psa

img-responsive

Goldendoodle – ważne informacje

Goldendoodle to urocze psy, które są połączeniem pudla i golden retrievera. W naszym kraju rasa ta nie jest jeszcze bardzo popularna, ale czasami można spotkać ją na naszych ulicach. Goldendoodle charakter to niewątpliwie kwestia, z którą warto zapoznać się przed zdecydowaniem się na tę rasę. Są to zdecydowanie psy, który lubią towarzystwo. Są bardzo łagodne, przyjacielskie i przywiązują się do opiekuna. To niezwykle inteligentna rasa, podatna na szkolenia.
Goldendoodle to rasa, która może osiągać do 66 cm w przypadku psa oraz do 58 cm w przypadku suczki. Waga mieści się w granicach od 14-21 kilogramów. Opieka nad goldendoodle to zobowiązanie na długie lata. Psy tej rasy żyją średnio około 15 lat. Umaszczenie jest różnorodne. Można spotkać psa goldendoodle o złotej, białej, czarnej, ale także brązowej sierści.

Spacery mają znaczenie

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu. W przypadku rasy goldendoodle nie można narzekać na brak energii psiego przyjaciela. Połączenie pudla i golden retrievera uwielbia ruch, świeże powietrze oraz długie, ciekawe wędrówki. Jeśli pragniesz zostać opiekunem psa tej rasy, kup dobre szelki i porządną smycz. Takie wyposażenie na pewno przyda Ci się na co dzień. Goldendoodle charakter mają przyjacielski, a więc wspólne spacery sprawiają radość.
Warto wspomnieć również o tym, iż psy rasy goldendoodle doskonale czują się w wodzie. Lubią i potrafią dobrze pływać. Aportowanie to czynność, którą te psy wprost uwielbiają. Warto połączyć zabawy w okolicy wody właśnie z aportowaniem.

Żywienie i pielęgnacja

Dieta wykluczająca zboże to najlepsza opcja dla rasy goldendoodle. Warto także wykluczyć z diety produkty takie jak kukurydza i soja. Wszystko to ze względu na możliwość wystąpienia rekcji alergicznych.
Psy rasy goldendoodle mają imponującą i piękną sierść, o którą należy odpowiednio i regularnie dbać. Szczotkowanie raz w tygodniu to w tym przypadku konieczność. Trzeba także pamiętać o kąpieli co kilka miesięcy. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie szampony oraz szczotki i grzebienie dopasowane do rodzaju sierści.

Kupno goldendoodle

Jak już zostało wspomniane, rasa goldendoodle w Polsce wciąż jest mało znana. Jeśli zainteresowała Cię ta rasa, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zagranicznej hodowli. Cena może wynosić kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, skorzystaj jedynie z zaufanego i pewnego miejsca. Nielegalne hodowle to często nieodpowiednie środowisko dla zwierząt. Nie warto wspierać ich działalności.

 

poznaj-goldendoodle-inteligentna-i-ciekawa-rasa-psa

ABOUT THE AUTHOR