Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Odrobaczanie świnek morskich

img-responsive

Odrobaczanie świnek morskich jest procedurą, która pomaga zapobiegać infekcjom, a także pomaga utrzymać je w zdrowiu. Procedura ta jest wykonywana w celu zapobiegania rozwojowi pasożytów wewnętrznych u gospodarza. Dowiedzmy się więcej informacji na ten temat.

Leczenie odrobaczania świnek morskich są wykonywane za pomocą leków doustnych, które można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Ogólnie rzecz biorąc, lek jest w postaci tabletek, które należy zmiażdżyć i wymieszać z jedzeniem, tak aby zwierzę mogło je zjeść. Lek dotrze do żołądka i zabije wszystkie pasożyty w nim obecne. Proces ten powinien być kontynuowany przez około trzy dni, aż wszystkie pasożyty zostaną zabite.

Najlepszym czasem na odrobaczanie świnki morskiej jest czas po zjedzeniu przez nią dziennej porcji pokarmu lub w nocy, kiedy śpi. Upewnij się, że nie przekarmiasz swojej świnki morskiej, w przeciwnym razie będzie ona otyła i będzie miała liczne problemy z oddychaniem. Możesz kupić produkty odrobaczające w każdym sklepie zoologicznym lub możesz również zrobić własny lek odrobaczający w domu. Domowej roboty odrobaczanie dla świnek morskich zawiera leki, takie jak lewamizol i iwermektyna, zmieszane z wodą, aby utworzyć roztwór.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy odrobaczaniu świnek morskich jest to, że nie jest to proces, który chcesz robić często.

To jest dobry pomysł, aby poczekać, aż świnka morska jest co najmniej trzy miesiące przed podaniem ich pierwszy lek odrobaczania. Pomoże to zapewnić, że twoja świnka nie ma negatywnej reakcji na lek lub umrze z powodu infekcji spowodowanej przez robaki.

Robaki to pasożyty, które żyją w przewodzie pokarmowym i powodują szkody u żywiciela.

Są one przenoszone z jednego zwierzęcia na drugie poprzez kontakt z zakażonym kałem lub pokarmem. Dlatego świnki morskie powinny być trzymane w miejscu, w którym nie będą miały kontaktu z innymi zwierzętami.

Zdrowa świnka morska, która żyje sama, nie zaraża się robakami, ale jeśli jej klatka nie jest odpowiednio czyszczona i dezynfekowana po kontakcie z innymi świnkami morskimi, prawdopodobieństwo zarażenia znacznie wzrasta.

Świnki morskie mogą zarazić się robakami od swoich matek w czasie ciąży lub podczas ssania po porodzie, dlatego ciężarne lochy nie powinny być wypuszczane poza klatkę aż do momentu odsadzenia.

Istnieje kilka rodzajów robaków, które zarażają świnki morskie: glisty (znane również jako “askarydy”), tasiemce i paciorkowce.

Glisty są najczęstszym typem pasożytów występujących u świnek morskich; zazwyczaj są one zarażane poprzez spożycie jaj złożonych przez dorosłe samice pasożytów w kale lub zanieczyszczonym pokarmie. Jajo glisty wykluwa się w jelitach i wytwarza larwy, które wędrują do wątroby i płuc, a następnie trafiają do jelit.

odrobaczanie-swinek-morskich

ABOUT THE AUTHOR