|  | 

Zwierzęta

Te trzy nietypowe rybki akwariowe zostaną Ci w pamięci

img-responsive

Początki hodowli rybek akwariowych sięgają starożytnego Rzymu. Jednak wtedy akwaria nie miały takiego rozmachu jak obecnie. Dzisiaj rybki akwariowe to najczęściej piękne, kolorowe, tropikalne rybki zwracające na siebie uwagę. Jednak te nietypowe rybki akwariowe, zwrócą na siebie wzrok wszystkich.

Nietypowe rybki akwariowe

Akara pomarańczowopłetwa
Znana również jako pielęgnica pomarańczowopłetwa jest niezwykle agresywną rybą akwariową. W naturze zamieszkuje jedynie rzeki Peru i Ekwadoru, dlatego nie często można ją zobaczyć w akwarium.
Mają bardzo charakterystyczny wygląd. Dorastają do 20 centymetrów, mają duże głowy i grube wargi. Końce ich płetw są wściekle pomarańczowe, podczas gdy reszta mieni się w kolorach zielono-niebieskich kropek i niemal neonowo niebieskich pręg na pysku.
Są agresywne, dlatego lepiej nie trzymać ich w akwarium z rybami mniejszymi od nich.
Wszystkożerne, ale nadmiar białka w pożywieniu im szkodzi.

Duch Amazoński
Rybka znana także jako Duch Brazylijski to niezwykły okaz w domowym akwarium. Jest to słodkowodna ryba wykorzystująca elektrorecepcję.
W akwarium osiąga do 30 centymetrów. Ma wydłużone ciało, silnie spłaszczone i zwężające się ku dołowi, przez co przypomina kształt noża. Ich naturalnym kolorem jest czerń z przejaśnieniem na trzonie i płetwie ogonowej, ale spotykane są także albinosy. Wytwarzają niewielkie pole elektryczne, dzięki czemu może się swobodnie poruszać i zdobywać pożywienie.
Ich dieta głównie zawiera żywy pokarm to jest dżdżownice, larwy owadów, a nawet mięso innych ryb. Nie zaleca się wpuszczania jej do akwarium z mniejszymi rybami.
Preferuje zacienione akwaria z ograniczonym dostępem do światła.

Drewniak Dwubarwny
Ta słodkowodna ryba sumokształtna jednocześnie przyciąga wzrok, a z drugiej strony w akwarium pełnym korzeni lub ich imitacji trudno będzie ją dostrzec.
Naturalnie występuje w Boliwii, Peru i Brazylii w leśnych strumieniach.
Dorasta do niecałych 16 centymetrów długości. Ma spłaszczone podłużne ciało, bez łusek za to z dużą ilością brodawek. Ma bardzo dużą głowę i małe oczy.
Jego kolor, jak i liczne brodawki sprawiają, że przypomina on korzeń lub gałąź w wodzie. Zwykle siedzą na dnie akwarium, często zagrzebane w piasku.
Mają łagodne usposobienie i nie krzywdzą innych ryb. Jednak mają nocny tryb życia, przez co wymagają specjalnych warunków w akwarium.
Są wszystkożerne, choć właściwie to padlinożerne. Same nie polują, ale nie pogardzą mrożonymi dżdżownicami. Można im również podawać suchy pokarm, byle opadał na dno.

te-trzy-nietypowe-rybki-akwariowe-zostana-ci-w-pamieci

ABOUT THE AUTHOR