Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Małe pieski do domu – rasy

img-responsive

Najmniejszym psem na świecie jest Chihuahua, ważący zaledwie 2,7 kg, a więcej informacji na temat tego psa i innych małych psów można znaleźć tutaj. Małe psy są urocze i są dobrymi zwierzętami dla ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach lub domach. Te małe psy są popularne w Ameryce, a wiele z nich jest celebrytami. Małe psy różnią się wielkością, niektóre mogą być tak duże jak kot, podczas gdy inne są większe niż szczur. Te małe szczeniaki mogą być bardzo ochronne dla swoich właścicieli lub mogą być bardzo zabawne, w zależności od ich osobowości. Wybraliśmy 10 najmniejszych ras psów, aby pokazać Ci poniżej

Pomorski: Pomorski jest małym psem, który waży 4-5 funtów, gdy jest w pełni dorosły. Ma gruby, podwójny płaszcz z futrem średniej długości i występuje w wielu różnych kolorach, zazwyczaj tan i czarny lub brązowy z białymi oznaczeniami. Mają długie nogi i spiczasty pysk, ale mają twarz podobną do lisa. Ich ogony są puszyste i zakręcone na grzbiecie. Pomorzany zostały wyhodowane przez Wikingów z arktycznego psa szpica zwanego Pomeranian Wolfspitz i były hodowane wyłącznie do polowania na ptaki. Były one używane do polowań na ptaki nawet po tym, jak polowania na ptaki zostały zakazane w Anglii do 1875 roku.

Mała rasa psów jest doskonałym wyborem dla właścicieli zwierząt po raz pierwszy. Mają one mniej energii, potrzebują mniej miejsca i konserwacji, a także kosztują mniej niż inne rasy. Mała rasa psów może być również dobrym wyborem, jeśli masz dzieci, ale masz obawy dotyczące bezpieczeństwa lub nadzoru. Dziecko będzie miało mniej trudności z kontrolowaniem małego psa, który może skubać w zabawie, niż ze szczeniakiem lub większym psem, który może przypadkowo spowodować obrażenia.

Oto niektóre z najlepszych małe pieski do domu rasy:

  • Papillon: Jest to elegancki pies zabawka najbardziej znany ze swojego wyglądu przypominającego motyla ze względu na jego uszy przypominające motyla. Te psy są znane jako bardzo szczęśliwy, figlarny, delikatny i inteligentny. Będą one zrobić dobre psy rodzinne, ponieważ kochają być wokół ludzi, zwłaszcza dzieci.
  • Pomeranian: Jest to niewielkich rozmiarów pies należący do grupy szpiców (rodzaj psów). Rasa psów pomorskich jest inteligentnym i energicznym zwierzęciem. Psy tej rasy uwielbiają kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami w ich otoczeniu.

Mini piesek jest idealnym wyborem dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w domu, lub tych, którzy lubią podróżować ze swoimi ukochanymi pupilami.

Ale to nie znaczy, że wybór psa w miniaturze jest kompromisem. Miniaturowe psy są tak samo czułe i kochane jak ich więksi przyjaciele i mogą tak samo rozjaśnić Twoje życie.

 

male-pieski-do-domu-rasy

ABOUT THE AUTHOR