Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Maltańczyk czy chihuahua?

img-responsive

Psy są najlepszym przyjacielem człowieka, a maltańczyk jest jedną z najpopularniejszych ras na świecie. Maltańczyk jest najmniejszą rasą psów na świecie. Rasa ta występuje w kolorze białym i brązowym, i ma długie jedwabiste włosy, które pokrywają całe ciało. Jego kolor oczu jest zazwyczaj ciemny, ale niektóre mogą mieć niebieskie oczy.

Maltańczyk został wyhodowany, aby być towarzyszem dla rodziny królewskiej. Istnieje od ponad 3000 lat i jest przedstawiany już w 100 r. p.n.e. na starożytnych malowidłach egipskich. Nazwa maltańczyka pochodzi od starożytnego państwa wyspiarskiego na Morzu Śródziemnym, gdzie był trzymany przez szlachtę. Te małe pieski były często noszone przez swoich właścicieli. Były one oznaką luksusu i bogactwa.

Maltańczyk jest małym psem, który waży od trzech do siedmiu funtów, gdy jest w pełni rozwinięty. Samce mają około 10 cali wysokości w ramionach, podczas gdy samice mają około ośmiu cali wysokości w ramionach.

Psy te potrzebują codziennego szczotkowania, ponieważ mają długie włosy, które szybko matowieją, jeśli nie są regularnie szczotkowane twardą szczotką z włosia. Maltańczyk zrzuca bardzo mało włosów; jeśli jednak nie nadążasz z ich regularnym szczotkowaniem, będą zrzucać więcej niż zwykle.

Oba psy są uważane za kochające, lojalne i czułe.

Maltańczyki są bardziej delikatne niż Chihuahua, które wymagają więcej uwagi i troski. Oba są inteligentne, ale maltańczyk jest mądrzejszy z nich dwóch, zwróć na to uwagę, aby nie stracić psa, bo straciłeś nad nim kontrolę. Maltańczyk szczeka mniej niż pies Chihuahua.

Wielkość psa maltańczyka jest mniejsza niż psa rasy Chihuahua.

Rasa maltańczyków nadaje się do mieszkań i domów z małymi podwórkami, podczas gdy rasa psów chihuahua najlepiej sprawdzi się w mieszkaniach lub apartamentach.

Rasa psów maltańskich nie jest zalecana dla rodzin z dziećmi poniżej 10 roku życia ze względu na jego delikatną naturę, może się złamać, jeśli szorstko obsługiwane przez dzieci. Rasa psów Chihuahua z drugiej strony jest bardzo dobry z dziećmi, chociaż zaleca się również, że są one nadzorowane podczas gry razem, jak mogą przypadkowo zranić się nawzajem podczas gry szorstki.

Maltańczyki są lżejsze w budowie i mają bardziej wyrafinowaną głowę niż ich odpowiedniki Chihuahua.

Maltańczyk czy chihuahua, nieważne którego psa wybierzesz, każdy będzie dla Ciebie wierny.

Mają wyprostowane uszy, które siedzą po bokach głowy, a nie na górze. Ich oczy są bardziej okrągłe, a oni mają bardziej wyrazisty pysk i podbródek.

Chihuahuas są mniejsze niż Maltańczyk, z dłuższą kufą, większe uszy, które siedzą na czubku głowy, i oczy, które są nieco bardziej w kształcie migdałów. Obie rasy mają prosty grzbiet i wysoko osadzone ogony.

Wielkość może się nieznacznie różnić u poszczególnych osobników obu ras. Przeciętny maltańczyk waży 7 do 9 funtów (3 do 4 kg) i ma około 10 do 12 cali (25 do 30 cm) wysokości przy ramieniu. Przeciętny Chihuahua waży 4 do 6 funtów (2 do 3 kg) i ma około 10 do 12 cali (25 do 30 cm) wysokości przy ramieniu.

maltanczyk-czy-chihuahua

ABOUT THE AUTHOR