Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Kot czy kotka jak rozpoznać?

img-responsive

Koty to bardzo przyjazne zwierzęta, które są coraz częściej wybierane jako towarzysze naszego życia. Choć brzmi to bardzo poważne, wielu właścicieli, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na kota w swoim domu, już nie wyobrażają sobie bez niego życia. Wszystko w dużej mierze oczywiście jest uzależnione od tego, w jaki sposób wychowamy naszego pupila. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli decydujemy się na przyjęcie kota do naszego domu czy też mieszkania?

Kot najlepszym przyjacielem człowieka?

Wbrew pozorom to właśnie takie zwierzę jak kot może stać się naszym najlepszym przyjacielem. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że może tak się stać jedynie w przypadku, gdy sami okażemy tą miłość naszemu pupilowi. Jest to bardzo ważne, ponieważ praktycznie każde domowe zwierzę będzie się zachowywało tak samo wobec nas, jak my wobec niego. Jeżeli już na początku kot będzie dorastał w szczęśliwej rodzinie i tym samym będzie czuł, że jest tam naprawdę dobrze traktowany i kochany, z pewnością odpłaci nam tym samym. Oczywiście koty są indywidualistami i nie powinniśmy zapominać o tym, że jak mówi popularne przysłowie “chodzą swoimi ścieżkami” i w porównaniu z psami, bardzo trudno jest je wytresować lub też nauczyć poszczególnych nawyków. Jednak mają jeden wspólny mianownik z innymi zwierzętami domowymi, a mianowicie jeżeli obdarzymy je miłością, odwdzięczą nam się tym samym. Bardzo wielu przyszłych właścicieli kotów zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na kotkę, a może na kota? Co będzie dla nas lepsze, jeżeli przykładowo mieszkamy w domu, a jaka płeć jest idealna do mieszkania? Zatem kot czy kotka jak rozpoznać?

Kot czy kotka jak rozpoznać?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że nie ma tak naprawdę jednej teorii, która mówi o tym, jaki kot będzie najlepszy do domu czy też mieszkania. To wszystko zależy w dużej mierze tylko i wyłącznie od nas. Nie jest powiedziane, że przykładowo kotki są bardzo dobre jako zwierzęta w domu, z kolei kocury świetnie sprawdzają się na podwórku. Przyjmując kota do domu niezależnie od tego, jakiej jest płci, powinniśmy przede wszystkim rozważyć kastrację. Jest to bardzo ważny zabieg, który przeprowadzają świadomi właściciele, aby niepotrzebnie nie powiększać populacji kotów, ponieważ urodzonymi kociętami musimy się zaopiekować i wziąć za nie odpowiedzialność. Jeżeli jednak zadajemy sobie pytanie, kot czy kotka jak rozpoznać, powinniśmy wiedzieć, że z wiekiem u kotów wykształcają się jądra i są one bardzo widoczne, a także odległość od układu moczowo- płciowego i odbytu jest większa. Z kolei narządy płciowe u kotek mają kształt pionowej kreski.

kot-czy-kotka-jak-rozpoznac

ABOUT THE AUTHOR