|  | 

Zwierzęta

Cieczka? Zabieg kastracji rozwiąże jej problemy

img-responsive

Problemy w czasie cieczki

Każdy kto opiekuje się psem rasy żeńskiej wie, jak ciężki jest czas cieczki. To trudny moment nie tylko dla suczki, ale również dla właściciela. Pies zachowuje się inaczej, trzeba zadbać o większą higienę aby nie doprowadzić do infekcji, pojawiają się plamy trudnej do usunięcia krwi. Nawet chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do zapłodnienia. Jeśli masz dosyć cieczki u Twojego pupila, pomyśl o kastracji, która sprawi, że suczka stanie się bezpłodna. Czy suka po sterylizacji jest spokojniejsza? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

Kastracja suczki

Z pewnością warto pomyśleć o przeprowadzeniu kastracji. Dzięki temu suczka stanie się bezpłodna, co uniemożliwia zapłodnienie. To zaś sprawia, że nie trzeba co kilka miesięcy intensywnie pilnować pupila. Czas cieczki nie jest łatwy nie tylko dla właściciela, ale również dla zwierzaka. Suczka w tym czasie może być zdenerwowana, apatyczna, popuszczać mocz i uciekać w celu odnalezienia partnera do zapłodnienia. Takie sytuacje są nie tylko męczące, ale mogą być również bardzo niebezpieczne. Czy suka po sterylizacji jest spokojniejsza? Wiele osób zadaje sobie to pytanie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Okazuje się, że tak. Zwierzak będzie bardziej spokojny. Dzięki sterylizacji ustaje cykl, nie pojawiają się uciążliwe w zachowaniu zwierzaka zmiany. To duża ulga i komfort dla suczki, ale także dla właściciela. Warto wspomnieć o tym, że suczki często mają ciążę urojoną, jeśli nie doszło w czasie cieczki do zapłodnienia. Dzięki kastracji można uniknąć także tego problemu. Zabieg trzeba przeprowadzić po osiągnięciu przez psa dojrzałości płciowej. Czas ten zależy także od rasy psa.
Po wykonanej kastracji, należy zapewnić zwierzakowi odpowiednią dietę. Musi ona dostarczać określonej ilości energii. W tym czasie ważne jest także kontrolowanie masy ciała pupila. Wszystkich niezbędnych porad powinien dostarczyć lekarz weterynarii.

Podsumowanie

Czas cieczki jest trudny nie tylko dla właściciela, ale również dla suczki. Warto pomyśleć o kastracji, która rozwiązuje problemy związane z zachowaniem zwierzaka. Taki zabieg należy przeprowadzić wcześnie, tuż po osiągnięciu dojrzałości płciowej przez suczkę. Rasa ma także duże znaczenie. Po wykonaniu sterylizacji, należy zadbać o odpowiednią dietę. Warto również kontrolować masę ciała psa, aby nie doszło do otyłości

cieczka-zabieg-kastracji-rozwiaze-jej-problemy

ABOUT THE AUTHOR