|  | 

Zwierzęta

Sznaucer miniaturka – kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

img-responsive

Sznaucery miniaturki to jak nazwa wskazuje małe psy. Charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i dość muskularnym ciałem, jak na jego rozmiary. Dodatkowo nie da się zapomnieć o jego wyglądzie. Niezwykle krzaczaste brwi, wąsy i charakterystyczne owłosienie kończyn nie pozwalają się pomylić co do rasy.
Występują jedynie w kilku odmianach umaszczenia. Najczęściej to “pieprz i sól”, choć można spotkać czarno-srebrne lub czarne. Sznaucer biały miniaturka jest niezwykłą rzadkością.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego psa?

Pielęgnacja

Dorosły pies w wersji miniaturowej ma zaledwie 36 centymetrów wysokości i waży 8 kilogramów. Suczki są zwykle mniejsze.
Jednak rozmiar nie zwalnia od regularnej pielęgnacji. Ich twarda, szorstka sierść na gęsty podszerstek. Wymaga przez to regularnego czesania więcej niż raz w tygodniu, ale za to nie linieje. Potrzebne może być również strzyżenie psa.
Należy również pamiętać, że z wiekiem sznaucery mogą siwieć, zwłaszcza jest to widoczne na sierści z dominantą czarnego koloru.

Sznaucer biały miniaturka – dodatkowe informacje

Jak już powiedzieliśmy, biały kolor sierści u tej rasy psa to rzadkość. Dlatego lepiej się przygotować na to, że hodowca sprzedający takiego psiaka może zażyczyć sobie większe pieniądze przez wzgląd na jego sierść.
To nie koniec dodatkowych kosztów. Białe sznaucery są przepiękne, ale ich sierść wymaga większej uwagi. Kolor sprawia, że łatwiej widać na niej wszelkie zabrudzenia, zwłaszcza na pyszczku jeśli pies łzawi przez podrażnienie oka, lub gdy ma śpiochy.

Charakter

Sznaucery to bardzo aktywne psy. Uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami i nie za dobrze traktują obce osoby. Umiarkowanie okazują również przychylność do innych zwierząt. Są średnio hałaśliwe, ale lepiej nie zostawiać je samych w domu. Nie lubią zostawać dłużej bez opieki niż na kilka godzin.
Nie są to również psy dla niedoświadczonego właściciela. Są bowiem bardzo uparte i wiele rzeczy należy u nich wyrobić poprzez sumienną tresurę.

Karmienie

Sznaucer miniaturowy to bardzo aktywny pies. Trzeba to uwzględnić w jego karmieniu, podobnie jak małe rozmiary.
Miniatury charakteryzują się bowiem tym, że mają szybki metabolizm. W połączeniu z naturalną aktywnością sznaucera daje to efekt głodnego stworzenia.
Aby nie przekarmić psa najlepiej podawać mu posiłki małe, ale częste. Tak by pies nie czuł się głodny, ale też nie przejadł się.
Najlepiej podawać mu karmę skierowaną dla małych psów. Inne możliwe, że trzeba będzie rozdrabniać, gdyż pies nie da rady jej nawet wziąć do pyska i przegryźć.

 

sznaucer-miniaturka-kilka-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec

ABOUT THE AUTHOR