Breaking News
 |  | 

Zwierzęta

Rasy małych psów z włosem

img-responsive

Ras małych piesków jest ogrom. Wszelkie małe rasy, miniaturki dużych, a na dodatek wciąż mogą powstawać nowe rasy. Jednak wśród tego wszystkiego jest kilka ras małych psów, które są szczególne. Mają bowiem zamiast sierści włosy.
Co to zmienia? To, że te psiaki nie mogą wywoływać silnych reakcji alergicznych u osób uczulonych na sierść. Dużo to też zmienia jeśli chodzi o pielęgnację i gubienie włosów u tych piesków, więc rasy małych psów z włosem mogą zainteresować naprawdę sporo osób.

Rasy małych psów z włosem

Yorkshire terrier
Tego gagatka nie mogło zabraknąć na tej liście. Jeszcze kilka lat temu był najpopularniejszym pieskiem z włosem, jakiego polecało się alergikom. Trzeba jednak pamiętać, że w jego przypadku wygląd, a charakter to dwie różne rzeczy.
York waży do 3 kilogramów. Ma piękne włosy, które z łatwością możemy fantazyjnie czesać.
Jednak te słodziaki mają instynkt prawdziwego łowcy. Pierwotnie polowały na szczury i zadziorny charakterek im pozostał. Są odważnymi wojownikami w małym ciałku i tak trzeba je traktować. Inaczej z przyjaznych psów, mogą stać się agresywne nawet wobec domowników.
Shih tzu
To prawdziwy pies do towarzystwa lub na wybiegi. Ma piękne, długie włosy o białym kolorze i urocze czarne oczy. Ważą do 8 kilogramów.
Cechują się niezależnością i inteligencją. Dlatego w obyciu mogą nieco przypominać koty.
Są jednak świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi, gdyż mają dużo energii do spożytkowania i uwielbiają zabawę.
Nie przeszkadza im towarzystwo innych zwierząt. Często się z nimi zaprzyjaźniają.
Pudel
Tego gagatka nie mogło tu zabraknąć. Miniaturowa wersja pudli waży od 4 do 7 kilogramów. Jak pozostałe pudle ma charakterystyczne, kręcone włosy.
Tak jak większe pudle jest bardzo towarzyskim psem, idealnie nadającym się dla średnioaktywnych rodzin z dziećmi. Uwielbia pływać i bawić się na świeżym powietrzu, ale nie nadaje się na długie wędrówki górskie.
Posiada świetną pamięć i inteligencję – zawsze znajduje się w rankingach inteligentnych psów.
Basenji
Najmniej popularna rasa na tej liście. Małe, pełne energii i wesołości pieski. Dla znajomych są niezwykle przyjacielskie, jednak co do nieznajomych są bardzo wycofane i traktują ich z rezerwą. Poza tym to rasa psa, który nie szczeka. Tylko wyje.
Jest to jedyna wada tego psa, bo poza tym są łatwe w pielęgnacji i bardzo przywiązane do właściciela.
Maltańczyk
Mały, a nawet drobny – waży do 3 kilogramów – pies z pięknymi, białymi, gęstymi włosami. Od lat ma etykietą psa najlepszego dla alergików. Pełen energii i zawsze okazuje swoje emocje piesek do towarzystwa. Idealny dla rodzin ze starszymi dziećmi – młodsze mogłyby zrobić mu krzywdę podczas zabawy.

rasy-malych-psow-z-wlosem

ABOUT THE AUTHOR